Metuljčica - naša klepetalnica Seznam forumov Metuljčica - naša klepetalnica
Medsebojni pogovori bolnikov in svojcev
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Nodul ščitnice oz. "viseča" golša

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Metuljčica - naša klepetalnica Seznam forumov -> Bolezni ščitnice-drugo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ARS



Pridružen/-a: 07.05. 2010, 12:04
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 07 Maj 2010 12:13    Naslov sporočila: Nodul ščitnice oz. "viseča" golša Odgovori s citatom

Diagnoza, ki je sledila preiskavam:
velik nodul ščitnice oz. "viseča" golša (goitre plongeant (FR)/substernal goiter (EN)), ki najverjetneje ni rakast(a).
Nodul mi že pritiska na sapnik, kar je rahlo moteče, a s tem bi lahko živela...

Rezultat konzultacij z dvema endokrinologoma je bil enak:
• odstranitev ščitnice (ni urgentna, a čimprej);
• hormonska terapija (L-Thyroxine, 50 g) bi morda zaustavila ali celo malo zmanjšala nodul, a ta je prevelik, da bi lahko upala, da izgine;
• zelo verjetna nadaljnja rast nodula lahko botruje večjim težavam pri dihanju in požiranju hrane,
• predvsem pa se lahko razvije v rakavega.

Help! Počutim se stisnjeno v kot in naredila bi prav vse, da se izognem operaciji,
predvsem pa me je groza dejstva, da bi, po odstranitvi ščitnice, pristala na tabletah do konca življenja.

• Ima kdo izkušnje s tem & kak nasvet?
• Ali res ni ničesar, kar bi lahko sama storila, da se nodul zmanjša oz. izgine?
• Ali je kdo "napadel" enak oz. podoben problem z Breussovo dieto oz. kuro proti raku za 30-45 dni?
• Ali kdo pozna kako drugo alternativno metodo?
• Kakšne stranske učinke imajo hormonske tablete, ki bi jih morala jemati do konca življenja?

HVALA!!!

Lep dan vam želim,
ARS
(45 let; B)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Daisy
Administrator foruma


Pridružen/-a: 25.01. 2007, 16:15
Prispevkov: 1286
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 07 Maj 2010 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa kar po vrsti:

- veliko jih ima izkušnje s tem, če malo pobrskaš po forumu in mislim, da so več ali manj vsi po vrsti končali na operaciji ščitnice in se je izkazalo, da je bilo to še najpametneje od vsega..

- Sama poznam dve, tri osebe, ki so si zmanjšale ali odpravile gomolj s postom po Breussu ali postom s sadnimi sokovi, vendar zadeva sploh ni preprosta in jo je treba znati izvajat, tudi ni 100%.
Če bi rada poizkusila, ti svetujem da se obrneš na g.Videnška, društvo Preporod, kjer sta dve osebi pričali o tem na njegovih predavanjih. On ti lahko o tem pove kaj več oziroma te o tem poduči, morda te vodi skozi post..

- Kakih drugih učinkovitih metod mislim da ni za odpravo večjih gomoljev ..

- Tule nas je veliko, ki smo brez ščitnice, sama sem brez že 20 let in s tem lahko mirno živim... Morda ima kdo kake probleme, da ne "ujame" taprave doze, a v glavnem se da s tem čisto normalno živet. Če je doza pravilna, stranskih učinkov ni.
Če pa je doza premajhna ali previsoka, so učinki enaki hipo ali hiper stanju, s tem, da zaradi redne kontrole krvi nikoli ne pride do težjih stanj, ker se zadeva hitro odkrije in količina tabletk korigira.

_________________
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dana intuicija, da ločimo med enim in drugim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ARS



Pridružen/-a: 07.05. 2010, 12:04
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: 24 Maj 2010 08:13    Naslov sporočila: Cetrti dan Odgovori s citatom

Hvala, Daisy!

Verjamem, da jih vecina pristane na operaciji, a jaz ne bom!!!
Si pa prva, ki pravi, da s tableti nima problema... Kul zate!!!

Sicer pa, ze cetrti dan sem na Breussu in vsekakor racunam na to, da bo kura uspesna.
Ma, ni komplicirana, samo zelo dobra priprava, pa mal reda & discipline, in gre.

No, za mojo dodatno motivacijo, sem zacela blog:
http://my-breuss-cure-diary.blogspot.com/
kjer je & bo se najbolj zanimiv zagotovo tale: "Aida's Breuss Cure Diary"

Hvala za odgovor in podporo!!!

Lepo bodi(te),
Aida
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Metuljčica - naša klepetalnica Seznam forumov -> Bolezni ščitnice-drugo
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.